112 km/h taki podmuch wiatru zanotowany został przez stację meteorologiczną w Sulejowie. Jest to jeden z najwyższych odczytów w historii pomiarów na tej stacji. W tym roku jest to jednak najwyższy pomiar, i mimo kilku wichur jakie są już za nami, ten wynik robi największe wrażenie.

 Kilkanaście wyjazdów, 1 zerwany i 2 uszkodzone dachy ( jest z pewnością więcej, w kilkunastu miejscach fragmenty pokrycia leżą na ulicach czy chodnikach), złamane drzewa oraz spore straty wśród sprzedawców na targowisku, którym po 9:00 silne podmuchy wiatru niszczyły namioty czy wywracały towar.

  Zablokowane drogi czy ulice przez powalone drzewa, drzewa opadające na budynki…

 Największe straty powstały na ulicy Podkurnędz, na jednej z posesji wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego, dach a także fragmenty muru runęły na zaparkowane na posesji samochody, powodując znaczne uszkodzenia karoserii kilku aut. 

 Wyjazdy do zdarzeń notowały zastępy KSRG OSP Sulejów, KSRG OSP Przygłów, KSRG OSP Krzewiny, OSP Kurnędz, OSP Barkowice, OSP Uszczyn, OSP Bilska Wola, OSP Łazy Dąbrowa. Oznacza to że w działaniach uczestniczyła przeszło połowa jednostek z terenu gminy, część z tych jednostek notowała interwencje przy kilku zdarzeniach. 

  Tym razem wiatr wyrządził szkody na całym obszarze powiatu, usuwanie szkód potrwa zapewne jeszcze kilka godzin, jednak jest ich mniej niż po wichurze z którą przywitał nas czwartkowy poranek.

 Będąc przy jednym ze zdarzeń w południowej części gminy, odwiedziłem również pracujący zastęp KSRG OSP Lubień w Gminie Rozprza, dziś to między innymi i u nich zatrzymała się specjalistyczna drabina z JRG Piotrków Trybunalski, która przejedzie teraz do kolejnego zdarzenia do Ostrowa. Zastęp z Lubienia dziś usuwa drzewa zagrażające dwóm budynkom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.