Tak ruchliwa droga jaką jest DK12, pozbawiona alternatywy, to udręka dla mieszkańców którzy mieszkają wzdłuż trasy. Nie tylko przy samej trasie mieszkanie może być uciążliwe, również równoległe ulice czy całe miejscowości zostają zalane sznurem samochodów w razie powstania korka na drodze głównej.

 Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy ulicy Rolniczej w Przygłowie, dotychczas dojazd do pierwszych posesji od strony Witowa odbywał się drogą z tłucznia, w upalne dni pył znad drogi unosił się nie tylko nad drogą, ale również posesjami położonymi najbliżej problematycznego odcinka.

 Od kilku dni mieszkańcy o problemach z zapyleniem znad drogi mogą zapomnieć, testowana jest natomiast ich cierpliwość jeśli rozważać obecny ruch samochodowy. Świeżo wyremontowany fragment pozwala ominąć korki z DK12, co powoduje jednak identyczną sytuację na tej wąskiej, pozbawionej chodników ulicy. 

 Rozważając jednak plusy i minusy, w chwili zakończenia remontu na DK12, mieszkańcy będą mogli cieszyć się ułatwioną komunikacją drogową w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, ale i żyć wreszcie bez pyłu przez który znaczna część mieszkańców nie mogła otworzyć okien. Jest to również pozytywna wiadomość dla pozostałych mieszkańców gminy, objazd dla DK12 przez ul. Rolniczą nie będzie wiązał się ze strachem przed uszkodzeniem auta. Jeśli będziemy korzystać z tej drogi z poszanowaniem mieszkańców, również protesty i blokowanie poboczy przez nich nie będzie konieczne.

 Pozostaje jeszcze kilkuset metrowy odcinek drogi bez nakładki bitumicznej, te prace są w trakcie planowania i również zostaną wykonane w niedługim czasie.

 

One thought on “Recepta na korki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.