3 zastępy OSP, dwa z KSRG OSP Sulejów i jeden z KSRG OSP Przygłów oraz zastęp JRG Piotrków Trybunalski biorą udział w akcji gaśniczej w Sulejowie na ulicy Nadpilicznej.
Pali się piętrowy budynek mieszkalny, który w chwili obecnej nie jest zamieszkały. Znajduje się w niewielkim oddaleniu od innych tego typu zabudowań, więc początkowo istniało zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia.
Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce akcji i zlokalizowaniu źródła pożaru, okazało się że jedynym elementem wyposażenia objętym ogniem, jest znajdująca się w pomieszczeniu na piętrze kanapa, od której zajęły się również firanki w jednym z okien.
Taki rozwój wydarzeń, nakazuje przypuszczać iż w budynku znajdowali się dzicy lokatorzy, lub został splądrowany a pojawiający się ogień jest spowodowany podpaleniem, celowym lub przez nieostrożność.
Na miejsce zdarzenia poza czterema zastępami straży pożarnej, zadysponowane zostały: ZRM oraz patrol policji.