Przetarg wartości niemal 25 mln na działania związane z S12, zostanie ogłoszony jeszcze w tym kwartale.

 Tytuł przetargu: Aktualizacja STEŚ i opracowanie KP dla zadania budowy ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski- Opoczno…. itd.

 Na zadane pytanie, czego dokładnie ma dotyczyć przetarg, Rzecznik GDDKiA o/Łódź p .Maciej Zalewski oświadczył.

 „Decyzja Środowiskowa na obydwie drogi została wydana 30 maja 2019 roku. (Nie ma więc mowy o powtarzaniu całej procedury). Nieco ponad trzy miesiące później – 8 sierpnia Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał dla tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. Jednak od tej decyzji wpłynęły dwa odwołania. Mimo to Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska  postanowieniem z 11 października 2019 utrzymał w mocy rygor natychmiastowej wykonalności. Po szczegółowej analizie dokumentów 25 maja 2020 roku zostaliśmy jednak wezwani do uzupełnienia części raportu środowiskowego, przede wszystkim w zakresie pełnej całorocznej inwentaryzacji przyrodniczej, zaktualizowania STEŚ, nowej prognozy ruchu, analizy hałasu i analizy wielokryterialnej. Tego właśnie dotyczy ogłoszony przetarg.” 

 Uzupełnienie dokumentacji pozwoli przejść już do fazy projektowania oraz budowy, dziś każdy termin ukończenia budowy jest jeszcze czystą spekulacją. Dopiero dzień ukończenia dokumentacji pozwoli na dalsze prace. Co odczytuję jako dobrą prognozę dla inwestycji, to fakt przeznaczenia bardzo wysokich środków na ten przetarg, oznacza to chęć zatrudnienia firmy wykonawczej „z najwyższej półki’, która istniejące problemy na tym odcinku rozwiąże raz na zawsze. Jak dobrze wiemy i odczuwamy to codziennie, problemy z budową dotykają mieszkańców w bardzo dużym stopniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.