Zbiórka, kilka artykułów w lokalnych mediach, zapowiedzi mieszkańców o wejściu na mostki z remontem, doczekały się wreszcie działania ze strony właściciela terenu.

 Na dziś jedynym działaniem jest całkowite odgrodzenie terenu mostków co wydaje się jak najbardziej słuszne. Wyrwy w moście wczoraj miały już ponad metr długości, a do przejścia przez nie używano jednej spróchniałej deski. Wczoraj natomiast do organizatorów społecznego remontu zostało skierowane pismo wzywające do odstąpienia od planowanych prac.

 Wobec tych wydarzeń, dziś do grona chętnych do naprawy tych konstrukcji dołączyła również  pani sołtys z Barkowic. Według jej słów na dwa pisma skierowane do Wód Polskich w sprawie mostków, dotychczas nie otrzymała żadnej odpowiedzi, wobec tego rozpoczyna akcję zbierania podpisów wśród mieszkańców pod pismem wzywającym do działania zarządcę terenu. Podpisy będzie można składać również w Sulejowie i okolicznych sołectwach, organizowane są punkty gdzie będzie można udzielić swojego poparcia.

 Do pomocy w tej sprawie energiczna sołtyska ściągnęła również lokalnych polityków, w tym jednego z parlamentarzystów. Z jego pomocą pismo mieszkańców namawiające do unormowania statusu przeprawy ma zostać przedstawione w Krajowym Zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. 

 Czy zagrodzenie terenu rozwiąże problem? Z pewnością nie, ta klimatyczna przeprawa dziś zagrodzona, pojawi się wielokrotnie na ustach mieszkańców oraz osób zwiedzających gminę. Brak działania oraz brak zgody na pomoc mieszkańców w czasowym rozwiązaniu problemu będzie z pewnością skutkował niezadowoleniem można śmiało powiedzieć tysięcy osób.

 Dziś pojawiły się zarzuty wobec społeczników „Jakby nie ruszali, to dalej by było dobrze”. Odpowiedzią organizatorów jest jedna odpowiedź, „Tam mogli zginąć ludzie, w tym również jeżdżące bez nadzoru dorosłych dzieci. I wobec takich uszkodzeń jakich byliśmy świadkami, zamknięcie przejazdu jest dziś najlepszym rozwiązaniem.”  Natomiast parlamentarzysta który będzie wspierać mieszkańców wskazał na możliwość uzyskania zgody na remont pod nadzorem Wód Polskich, wskazując nawet funkcjonujące przykłady. Tym bardziej możliwe do wykonania, gdyż planowana była wymiana poszycia oraz barierek z użyciem identycznych materiałów jakie służyły mieszkańcom w tym miejscu od 2007 r

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.