Wczorajsza konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła ogromną garść informacji.

Brak łóżek na oddziałach zakaźnych o którym pisałem zaledwie dzień wcześniej jeszcze nie jest faktem, jednak przy tak szybkim wzroście liczby zakażeń, szybko zbliżamy się do miejsca kiedy ludzi chorych zacznie się układać na korytarzach.

W związku z tym zapadła decyzja o wprowadzeniu żółtej strefy dla terenu całego kraju, jednocześnie wprowadzając w żółtych strefach obowiązek noszenia maseczek oraz rękawiczek ochronnych.

W Gminie Sulejów, dziś jest już 507 osób na kwarantannie. W SP1 dwie pierwsze klasy (1a oraz 1b) zostały skierowane na kwarantannę.

Na ulicach pojawiły się piesze patrole policji z oddziałów prewencji, na parkingach przy marketach wczoraj stały zaparkowane radiowozy a osoby robiące zakupy bez maseczek były upominane przez funkcjonariuszy o obowiązku zakrywania ust.

Od północy obowiązek zakrywania nosa i ust, wczorajsze działania funkcjonariuszy pokazały że będą do swoich obowiązków podchodzić sumiennie, można spodziewać się licznych kontroli a tym samym mandatów dla osób wymigujących się od obowiązku.

Podany przed chwilą kolejny krajowy rekord zakażonych, już niemal 5000, uświadomił że pierwsza walka z koronawirusem została przegrana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.