Dnia jutrzejszego Polska znajdzie się w obszarze pomiędzy wyżem znad zachodniej Europy i niżem znad Rosji o imieniu #Hannelore.
 W obszarze przemieszczającego się w stronę Polski prądu strumieniowego rozwinie się, niż wtórny z chłodnym frontem atmosferycznym, który bezpośrednio wpłynie na warunki pogodowe na terenie kraju. W naszym powiecie już można odczuć zwiększanie się prędkości wiatru, który z każdą godziną będzie przybierał na sile w tym momencie są to porywy 45-50 km/h jest to spowodowane zwiększającym się gradientem ciśnienia.
  Kulminacja fali wiatrowej w naszym Powiecie nastąpi w godzinach 6-11. Największym zagrożeniem będzie aktywny front atmosferyczny który będzie się z dużą prędkością przesuwał z północy na południe Polski ma on się przetoczyć przez nasze rejony po godzinie 10. 
 Możliwe, że powstanie linia szkwału, na której czele porywy mogą przekraczać ponad 100 km/h mogą występować intensywne opady mieszane każdego rodzaju.
  Po przejściu frontu sytuacja zacznie się stabilizować siła wiatru zacznie spadać, do godzin wieczornych sytuacja się uspokoi.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.