Uzupełnienie informacji na temat napaści na proboszcza w Paradyżu przedstawiła dziś opoczyńska policja.

„Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję 47 latek, podejrzany o napaść na ks. prałata, kustosza Sanktuarium w Paradyżu. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło  2 marca 2021 roku, około godz. 19.30, na terenie paradyskiej plebanii. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69 letni ksiądz, wieloletni proboszcz parafii.

 Mundurowi,  od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności w jakich pokrzywdzony doznał  tak poważnych obrażeń ciała. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy. Jednak skrupulatnie zebrane dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że 69 letni ksiądz padał ofiarą  brutalnej napaści. Kilkanaście godzin od zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymali 47 latka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi, 47 letni mieszkaniec gminy Paradyż, przyznał się do napaści. Ciężko ranny ksiądz trafił do jednego z łódzkich szpitali. Jak ustalili policjanci mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy.

47 latek usłyszał zarzut  usiłowania zabójstwa. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności”

 

asp.szt. Barbara Stępień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.