Dobiegają końca prace związane z pogłębianiem Pilicy na odcinku przebiegającym pomiędzy przystanią na ulicy Klasztornej a obiektem na ulicy Podkurnędz.

 Postęp tych prac był widoczny gołym okiem, koparki pracujące od rana do godzin popołudniowych które usypały szeroki wał, obecnie zebrany w czasie tych prac piach ładują już na samochody. Wywożony urobek trafia na Kępki, gdzie planowana jest budowa dużej plaży, a obecny widok tego miejsca przekonuje o możliwości wypoczynku w tym miejscu kilkuset osób jednocześnie.

 Czy dzięki tym pracom uda się uzyskać wartościowe tereny? To zależy od finansów, działka licząca kilka hektarów pokryta piachem, będzie wymagała bardzo dużych nakładów, dziś nie do oszacowania. Jak pamiętamy z wcześniejszych zapowiedzi, również w tym miejscu pojawią się inwestycje.

 Wszystkie prace przy pogłębianiu Pilicy mają zakończyć się w listopadzie. Termin wydaje się dziś niezagrożony, jedynym problemem mogą okazać się ulewy i wezbranie wód Pilicy, uniemożliwiające wywózkę piachu tymczasowymi drogami.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.