Po raz VIII staną na starcie najwytrzymalsi biegacze z kraju oraz zagranicy, startujący w Ultramaratonie Biegowym Wokół Zalewu Sulejowskiego.

 52,5 kilometra, to dystans z jakim trzeba będzie się zmierzyć w tym roku, limit czasowy dla tego biegu to 8 godzin i 10 minut, jednak pierwsi zawodnicy osiągną czas poniżej 4 godzin. 

 Tradycyjnie start tych morderczych zawodów odbędzie się na terenie Opactwa Cystersów w Sulejowie. Ten piękny kompleks klasztorny nabierający blasku  (trwa remont kolejnego fragmentu) po trudniejszych latach, będzie nie tylko będzie miejscem startu i mety, ale właśnie tutaj swoje miejsce będzie mieć biuro zawodów oraz całe zaplecze imprezy.

 Nie można nie wspomnieć o istniejącym w tym miejscu Hotelu Podklasztorze, jako organizator oraz fundator głównych nagród, to właśnie hotel już od kilku dni pieczołowicie przygotowuje teren na przybycie zawodników oraz kibiców.

 Nie tylko ta konkurencja zostanie rozegrana w ramach imprezy:

  Ultramaraton Biegowy, Maraton Rowerowy oraz Bieg na 10km to konkurencje w jakich przyjdzie walczyć w najbliższą sobotę. Otwarcie zawodów o godzinie 9:30, natomiast pierwsi zawodnicy wystartują już o godzinie 10:00, będą to zawodnicy startujący w ramach Maratonu Rowerowego.

 Trwająca 9 godzin impreza sportowa to ogromne wyzwanie organizacyjne, w poprzednich edycjach dzięki zaangażowaniu organizatorów udawało się przeprowadzić zawody we wzorowy sposób, wobec czego prestiż sulejowskich zawodów wciąż rośnie, przekładając się na coraz lepszą obsadę i poziom sportowy.

 Czy może jednak nie ludzie, a magia tego miejsca przyciąga? 

 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.