Przestrzelona śledziona, wątroba, woreczek żółciowy, zapalenie otrzewnej. Ten kilkuletni pies został postrzelony tuż za własnym podwórkiem w Gminie Mniszków.

 Natychmiastowa operacja ratująca życie była koniecznością, ilość krwi jaka wypłynęła z uszkodzonych narządów wewnętrznych, sama w sobie w wielu przypadkach rannych zwierząt jest śmiertelna. Przestrzelony woreczek żółciowy dodatkowo „zafundował” zwierzęciu zapalenie otrzewnej. 

 Pies będzie żyć, operacja się udała w pełni. Jeszcze kilkanaście wizyt, litry kroplówek ale będzie żyć. Poszukiwany jest sprawca, człowiek który świadomie wycelował do zwierzęcia, wystrzelił i zostawił na śmierć. Poszukiwany jest celem doprowadzenia do organów ścigania, narzędzie z którego strzelił przebija psa na wylot, czyniąc wielkie spustoszenia, to narzędzie należy mu odebrać. Poszukiwany jest również z powodu obaw, że kiedy zabranie mu emocji podczas strzelania do bezbronnych zwierząt, zacznie ich szukać celując do ludzi, do głośno bawiących się dzieci, jadących motocyklistów. Tego człowieka należy doprowadzić przed sąd. Za czyn tego typu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.