Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK12 w m.Sulejów i DK91 w m.Rozprza.

 

 Opowieści o tym przedsięwzięciu pojawiły się już w 2017 roku, potwierdzone na spotkaniu z dyrektorem Tomaszewskim rok później.

 Realizowany przez GDDKiA o/Łódź przetarg na poprawę bezpieczeństwa, obejmuje w samym tylko Sulejowie przebudowę 9-ciu przejść dla pieszych. W ramach przetargu zostanie zbudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną (?), sygnalizacja świetlna przy Placu Straży, kolejne przejście z sygnalizacją świetlną pojawi się przy przejściu obok Netto oraz przejście przy szkole na zejściu z Opoczyńskiej w Sadową. 

 Dodatkowo 5 kolejnych przejść dla pieszych otrzyma sygnalizację świetlną.

 Pozostałe 4 przejścia objęte przetargiem, znajdują się w Rozprzy. Plan poprawy bezpieczeństwa na DK12 obejmuje również przebudowę skrzyżowania w Poniatowie, na to wykonanie dokumentacji dla tej inwestycji został również ogłoszony przetarg, realizacja tego zlecenia przypadnie na 2023 rok.

 Natomiast zwycięzca przetargu na poprawę bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych w Sulejowie, prace powinien zakończyć do 1 września 2022 roku (o ile uda się rozstrzygnąć przetarg w terminie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.