Brak uprawnień (odebrane za jazdę po pijanemu, minął okres zatrzymania), przeszło 2 promile, jazda zagrażająca życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu. To tylko powierzchowny opis zachowań kompletnie pijanego mieszkańca powiatu opoczyńskiego, który przez ponad godzinę podróżował drogami Gminy Sulejów oraz Piotrkowa Trybunalskiego.

 Zauważony przez jednego z mieszkańców Sulejowa mężczyzna, wzbudził podejrzenia jeszcze w Sulejowie, gdzie również po raz pierwszy został powiadomiony operator alarmowego numeru 112. Tutaj też została podjęta decyzja o pościgu za kierowcą stwarzającym zagrożenie dla innych kierujących. Pościg to zbyt huczne określenie, ponieważ w korkach jakie panują na trasie DK12, prędkości rzadko przekraczały 60 km/h. 

 W ten sposób prowadzący portal Sulejów24 dotarł za kierującym samochodem VW Golf do Piotrkowa Trybunalskiego, kilkukrotnie informując operatorów 112 o pozycji śledzonego samochodu. 

 Po dotarciu w okolice „Merkurego”, widząc trudności z komunikacją z policjantami, poprzez operatora 112, o pomoc poproszona została Pani Dagmara Mościńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki szybkiej reakcji p. Dagmary kontakt z dyżurnym, dowodzącym całą akcją został ułatwiony, a podróżujący za pijanym kierowcą będąc w stałym kontakcie wydawca portalu, precyzyjnie nakierował radiowozy na zatrzymanego.

 Zatrzymanie było typowo „po sulejowsku”, gdyż zatrzymania dokonał będący w podróży służbowej, komendant sulejowskiego komisariatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.