Pomoc PRM, czyli wyjazd do osoby chorej, wymagającej natychmiastowych działań ratownictwa medycznego, przy braku wolnych ratowników realizowane przez zastępy PSP lub OSP.

 Jak ciężka odpowiedzialność ciąży nad ratownikami z OSP w takim przypadku, wiedzą tylko osoby czynnie biorący udział w takich wyjazdach. Ogromny pośpiech w dotarciu do jednostki, często brak informacji na temat stanu osoby chorej a jedynie lakoniczna informacja z adresem, wyjazd w trybie alarmowym, często związanym z przebijaniem się przez korki pojazdem o dużych gabarytach oraz stan zagrożenia życia pacjenta. Dawka emocji do przetrawienia na kilka dni…

 Dzisiejszy wyjazd KSRG OSP Sulejów dotyczył również tego typu zdarzenia, a sami strażacy jeszcze przed dojazdem na miejsce dwukrotnie mieli zmienianą dyspozycję. Pomoc medyczna, po chwili zmiana na zabezpieczenie lądowiska dla LPR a w końcu działania mające na celu pomoc ratownikom medycznym w przywróceniu funkcji życiowych chorego.

 Akcję ratunkową na ulicy Garncarskiej w Sulejowie przeprowadzili ratownicy medyczni z Sulejowa oraz druhowie z KSRG OSP Sulejów.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.