W związku z pandemią, spowodowanym nią wzrostem zapotrzebowania na usługi ratownictwa medycznego, coraz częściej spotykamy wyjeżdżające do zdarzeń medycznych, zespoły straży pożarnej.

W szeregach jednostek straży jest wiele osób z wyszkoleniem a nawet wykształceniem medycznym. I to właśnie jest „druga linia”, ratowników dbających o Nasze zdrowie.

W minionym tygodniu, w skali województwa, wyjazdów w celu udzielenia pomocy zanotowano przeszło 50. W minionych 24 godzinach w Łowiczu, Zgierzu i Sieradzu zabrakło karetek, a był to najspokojniejszy dzień z minionego tygodnia.

Powiat Piotrkowski szczęśliwie z tego rodzaju wsparcia służby zdrowia korzysta sporadycznie, jednak i u Nas można spotkać się z tego typu wyjazdami. Widok samochodu straży pożarnej interweniującego w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia, jest coraz częściej spotykany.

Sytuacja z koronawirusem w okolicy zdaje się być opanowana, spada liczba zakażeń, spada również liczba aktywnych przypadków. Wzrasta natomiast szansa na znalezienie się w którejś ze stref z łagodniejszym poziomem obostrzeń w chwili powrotu kraju do ponownego podziału na strefy zielone, żółte oraz czerwone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.