Po kilku próbach (ZRM za każdym razem był u pacjentów), dziś w imieniu Starosty Piotra Wojtysiaka, pan Mariusz Stobiecki przekazał pierwszą partię środków ochrony osobistej dla sulejowskich ratowników.

Jak już wielokrotnie podczas tej pandemii mieliśmy okazję zauważyć, piotrkowski starosta reaguje na każdy sygnał odnośnie braków wyposażenia. Tym razem był to zwykły wpis na profilu fanów klubu piłkarskiego Widzew Łódź „FC Sulejów”.

Zdecydowanie ważniejsze od samych prezentów dziś przekazanych, jest sama rozmowa z ratownikami, określenie ich potrzeb, tak aby kolejne partie pomocy jakie trafią do nich, odpowiadały ich obecnym potrzebom. Przyłbice, maski oraz kombinezony ochronne dziś doręczone, będą wykorzystane przy niesieniu pomocy pacjentom z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie na portalach społecznościowych udostępniana jest zrzutka na którą mieszkańcy mogą wpłacać pieniądze na środki ochrony oraz wyposażenie Zespołu Ratownictwa Medycznego z Sulejowa. Zebrane do tej chwili zostało 620 złotych, całość wpłat zostanie wydana na sprzęt, a listę potrzebnych rzeczy dostarczą sami ratownicy.

Link do zrzutki

https://zrzutka.pl/4hppxc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.