Sukcesem zakończyła się akcja zbiórki krwi, która odbyła się w dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulejowie.

 Piotrkowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Krwinka”, będąc współorganizatorem akcji, obchodziło w Sulejowie piątą rocznicę założenia Stowarzyszenia.

 Jak to bywa przy takich okazjach, obchody zorganizowano w sposób okazały a na zorganizowanej imprezie pojawiła się długa lista znamienitych gości. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, Burmistrz Sulejowa, Przewodniczący Rady Miejskiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr1, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych.

 Podczas zbiórki realizowano dwa cele, można było oddać krew ale również zarejestrować się jako dawca szpiku, poszukiwany jest dawca „biologiczny bliźniak” dla 12-to letniego Adasia Milewskiego z Piotrkowa Trybunalskiego.

 Obecny na imprezie przedstawiciel zarządu OSP Sulejów Kamil Markiewicz, zapowiedział oraz zaprosił wszystkich uczestników na kolejną zbiórkę, która odbędzie się już w lutym w remizie OSP Sulejów (5 lutego).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.