Pieniądze na realizację zabezpieczone w budżecie krajowym oraz harmonogram prac przedstawiony został w profilu Facebook-owym byłego kandydata na burmistrza p.Łukasza Ciupy.

Ten sam plan od niemal 4 lat był oczkiem w głowie p. Łukasza, to właśnie ta inwestycja była szczegółowo omawiana na spotkaniach wyborczych, wówczas była nazywana „kiełbasą wyborczą” dziś jest to realny plan który doczekał się realizacji.

Do 31 marca ma zostać ogłoszony przetarg, najpóźniej do 30 czerwca zostanie wyłoniony wykonawca a sprawy realizacji potrwają od jesieni 2020 do końca 2021 roku.

Od samego początku sprawy realizacji pogłębiania rzeki widniały w mediach społecznościowych wszystkich lokalnych działaczy i polityków, konieczność prac na korycie rzecznym zgłaszana była przez wszystkie kolejne samorządy od 30-tu lat, tym ważniejsze stają się obecnie, kiedy mamy doczynienia z wysychającym zalewem i trwają poszukiwania rozwiązań które ograniczą zmniejszający się przepływ wody rzeką Pilicą.

Odnośnie samego zalewu, obniżono właśnie minimalny odpływ wody przez tamę w Smardzewicach o niemal 1500 litrów na sekundę, ma to sprawić wzrost lustra wody na samym zalewie, dzięki czemu zalew znów stanie się żeglowny na całym obszarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.