Od 6:00 trwają działania KSRG OSP Sulejów, polegające na likwidowaniu skutków ulewy.

 Bardzo silne opady około godziny 5:00-5:40 doprowadziły do zgromadzenia bardzo dużej ilości wody na parkingu przed marketem przy ulicy Wschodniej. Działania obejmujące wypompowywanie wody trwały ponad 2 godziny. Woda która pojawiła się na placu, oraz wdarła się do środka w dużej części pochodzi z terenu szkoły. Połacie dachu na szkole, basenie, hali sportowej oraz parking w większości powierzchniowo odprowadzają wodę przez ulicę Sadową, skąd przez prywatną posesję woda została skumulowana na parkingu. 

 Drugim punktem „zapalnym”, tak samo jak wczoraj jest ulica Krakowska. Zasypany na czas budowy kładki końcowy fragment rowu melioracyjnego, z którego obecnie nie ma odpływu do rzeki, kumuluje ogromne ilości wody. Według wstępnego szacunku, pompa jakiej strażacy mogą użyć w tym miejscu, o wydajności 1400 litrów na minutę, będzie potrzebowała wobec stale pojawiających się opadów, minimum 2 do 3 godzin.

 Kolejne miejsce to zbiornik na ulicy Przydziałki. Nie pozbawiona błędów kanalizacja deszczowa na tej ulicy, zagraża prywatnej posesji. Problem zgłaszany przy każdym większym deszczu, niepotrzebnie angażujący siły straży.

 W miejscowości Biała, woda spływająca z pól doprowadziła do zalania budynków gospodarczych na kilku posesjach. Brak właściwej melioracji a wręcz brak rowów pogłębia problemy mieszkańców. W Białej pomocy mieszkańcom udzielają strażacy z KSRG OSP Krzewiny.

Fiore
2 thoughts on “Podtopienia”
  1. No i chyba na ul. Topolowej w Przygłowie też występuje problem z odprowadzaniem wody – problem opisywany zresztą tutaj na Sulejow24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.