W gminach Sulejów, Mniszków, Aleksandrów, na trasie przemieszczania się superkomórki burzowej, z której wczoraj kilka minut przed 20-tą spadł rekordowy dla tego regionu grad, strażacy na posesjach mieszkańców dokonali około 100 interwencji (pozostałe to usuwanie złamanych drzew lub konarów z dróg publicznych)

 Nie jest to jednak całkowita ilość poszkodowanych osób, gdyż około połowa mieszkańców usunęła uszkodzenia bez konieczności wsparcia służb. Sulejów i okoliczne miejscowości to również zabudowa letniskowa i rekreacyjna. Dlatego też kolejne wezwania spływają niemal bez przerwy, w miarę pojawiania się na działkach kolejnych osób poinformowanych o zniszczeniach po wczorajszej burzy.

 Takiego zdarzenia jak wczorajsze, nie sposób uniknąć. Minimalizacja szkód może dotyczyć jedynie drobnych przedmiotów, budynków i innych nieruchomości nie sposób zabezpieczyć w żaden sposób, dlatego też należy pamiętać o ubezpieczeniu nieruchomości.

 Rzeczoznawcy niebawem pojawią się u poszkodowanych, wcześniej jednak dla poszkodowanych w Gminie Sulejów (nie wiem jak w pozostałych) zostaną uruchomione środki z rezerwy kryzysowej. Najbardziej poszkodowani mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie do 6000 złotych.

 

 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.