Ulica Klasztorna oraz jej przedłużenie czyli ulica Władysława Jagiełły, to ulice prowadzące do prawdziwej turystycznej perły, nie tylko Sulejowa czy gminy ale i w skali całego powiatu.

I znów wpis należy rozpocząć od słów niestety… o ile droga prowadzącą do tego miejsca jest jeszcze w miarę przejezdna, to chodnik tam prowadzący, jak mówi jedna z mieszkanek, lepiej zerwać i trawę posiać a przynajmniej nikt nogi nie złamie. I zdaje się że miała rację, gdyż obok chodnika widnieje już wydeptana ścieżka!!!

Zapadliska czy kilkudziesięcio centymetrowe dziury to nic dziwnego w tym miejscu, dużo trudniej znaleźć dwie równo przylegające do siebie płyty chodnikowe.

Właścicielem drogi oraz nieszczęsnej namiastki chodnika jest Starostwo Powiatowe, na zadane pytanie szybko otrzymałem odpowiedź od Starosty Piotra Wojtysiaka: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż tej drogi jest ujęta w planach inwestycyjnych powiatu, zgodnie z założeniami programu przebudowy dróg powiatowych na lata 2020-2025. Dokumentacja projektowa jest zaplanowana w przyszłym roku… Wsparcie samorządu gminy może przyspieszyć inwestycję.”

Jest w tej wizji jeden mały haczyk, po wykonaniu dokumentacji projektowej, nad przyznaniem środków na inwestycję musi zagłosować Rada Powiatu, i tu również nie powinno być problemu z powodu wymienionego na samym początku. Problem pojawia się głęboko pod ziemią, ilość awarii wodociągu na tej ulicy może zniechęcić radnych do podniesienia ręki za realizacją.

Konieczna jest kompleksowa budowa tych ulic, nie tylko chodniki i nawierzchnia, bez wymiany instalacji podziemnych tą inwestycją nie zainteresuje się nikt decyzyjny. Dziś goście hotelowi chcąc zwiedzić Sulejów spacerując po mieście, muszą oglądać dziury oraz wąską ścieżkę na zarośniętej trawą kostce wzdłuż całej ulicy Klasztornej. Po walce o zdrowie na takiej wyprawie, niewiele dobrego są w stanie zapamiętać z uroków miasta.

Za rok będą dokumenty, czy będzie również decyzja o wymianie wodociągu? Urząd Miasta w Sulejowie oraz Starostwo Powiatowe mają tutaj pole do popisu aby te dwie ulice odzyskały swoje walory estetyczne i funkcjonalne.

One thought on “Podklasztorze z nową drogą?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.