Wprowadzana obecnie strefa płatnego parkowania, na terenie jednego z sulejowskich marketów, uwypukli problemy z brakiem miejsc parkingowych.

 Brak miejsc parkingowych w okolicy UM w Sulejowie był rekompensowany właśnie tym parkingiem, położony niespełna 300 metrów od urzędu teren to dobra alternatywa do zaparkowania auta. Obecnie korzystanie z niego będzie wymagało od użytkowników pobrania biletu, oraz uiszczenia opłaty w przypadku postoju dłuższego niż godzina.

 Samo płacenie nie jest niczym nienaturalnym, jednak skomplikuje dostępność do istniejących jeszcze miejsc bezpłatnych. Pracownicy oraz okoliczni mieszkańcy szukający alternatyw, zablokują dotychczas istniejące pojedyncze miejsca w przestrzeni miejskiej. Dziś jedyną opcją dla postoju długoterminowego jest targowica miejska, w środy natomiast tych miejsc nie będzie już nigdzie.

 Stale oblegane ulice Przejazd oraz Łączna (ta druga często obustronnie z blokowaniem chodnika) jedynie w niewielkim stopniu są w stanie przyjąć ilość pojazdów jaka codziennie pojawia się w mieście. Rosnąca więcej aut należących do osób niezbędnych do funkcjonowania stanowisk pracy oraz zmniejszająca się ilość miejsc parkingowych powoduje problemy nawet w tak niedużej miejscowości jak Sulejów. Wprowadzenie podobnych stref na parkingach pozostałych marketów, utrudni życie wielu mieszkańcom.

 Wczorajsza organizacja meczu na stadionie przy Koneckiej 45, ukazała ten sam problem również w części obejmującej szkołę, stadion oraz halę sportową. Ulica Sadowa przez zniszczenia nawierzchni po ostatniej ulewie oraz parkujące samochody była dla większych aut nieprzejezdna, a jedyny położony w pobliżu parking na ulicy Koneckiej został zastawiony, przez co korzystanie z niego przez mieszkańców bloków zostało uniemożliwione. Część kibiców oraz obsługi musiała korzystać z pobocza DK12 w miejscu opatrzonym zakazem parkowania…

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.