Nadszedł czas pierwszych prac, nad wiosennymi barwami ogrodów.

 Szukając urozmaicenia dla oczu, mniej czy bardziej doświadczony ogrodnik rozpoczyna już wysiew nasion. Nie potrzeba do tego wiele miejsca, przed podzieleniem roślin którym udało się wzejść tzw. pikowaniem, do wyhodowania dużej ilości roślin potrzeba jedynie kilku tacek z ziemią. To właśnie w takich miejscach mają swój początek kolorowe ogrody.

 Odrobina południowego słońca, stała temperatura powyżej 12 stopni Celsjusza, wilgotne podłoże i sygnał dla nasion jest już bardzo wyrazisty, wegetację czas zacząć.

 Kobea, nasturcja, petunia, cynia, pachnący groszek i wiele innych, rozpoczyna wegetację właśnie w lutym, aby być gotową do przeniesienia na rabatkę już w połowie kwietnia. Oczywiście dla osób tradycyjnie wysadzających kwiaty po „Zimnej Zośce” jest jeszcze trochę za wcześnie, jednak tradycja tak późnego ozdabiania ogrodów jest coraz słabsza, wraz z zauważalnym wydłużającym się okresem przedwiośnia. 

 Gotowe sadzonki bratków, prymulek, stokrotki pomponowej czy wczesnych bylin, do handlu a tym samym do ogrodów trafią za około 3 tygodnie. Oczekując na nie, można rozpocząć prace nad stworzeniem własnych sadzonek, które zastąpią pierwsze wiosenne a wręcz zimowe jeszcze kwiaty.

Wsparcie rozwoju portalu Sulejow24

 

 

Auto Holl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.