Wielkie sprzątanie terenu Kopuł organizowane jest w ramach grupy pod roboczą nazwą MTB Sulejów.

 To właśnie tam w przyszłości planowane jest wyznaczenie tras o różnym stopniu trudności pod tor dla kolarstwa górskiego.

 Z tej okazji na facebookowym profilu grupy pojawiła się informacja o pierwszej akcji, podczas której teren ma zostać doprowadzony do stanu umożliwiającego swobodne korzystanie ze wszystkich naturalnie istniejących już w tym terenie ścieżek, a w dalszym terminie planowana jest już budowa pierwszych amatorskich pętli MTB. 

 Przed przekształceniem w profesjonalny tor, budową infrastruktury sportowej oraz turystycznej, popularność tego miejsca będzie budowana właśnie poprzez amatorskie wykorzystywanie naturalnych walorów. Jeszcze na ten sezon planowana jest organizacja pucharowych zawodów, jednak o szczegółach tego wydarzenia będzie sposobność opowiedzieć przy innej okazji.

 10-11 czerwca, spotkanie grupy roboczej już o poranku. Zaprasza się wszystkich miłośników kolarstwa, grupy kolarskie, mieszkańców Sulejowa i okolic do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Historia kolarstwa górskiego w Sulejowie właśnie zaczyna się pisać. Stworzyć można ją tylko wspólnie, zaangażowaniem oraz pracą wielu osób. Do wydarzenia zostało jeszcze sporo czasu, więc osoby chętne do pomocy mają możliwość zorganizowania sobie dnia wolnego od pracy.

 A tak było już w lutym w miejscu zaplanowanych prac

kajaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.