Coraz głośniej słychać wśród polityków o pełnym lockdownie, jaki zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Dyrektorzy szpitali w wypowiedziach tłumaczą, że istnieją placówki medyczne gdzie już kilkukrotnie zespoły lekarzy podejmowały decyzje, komu ma zostać przydzielony respirator. A to głównie dostęp do terapii jest tym co wymusza kolejne etapy ograniczenia kontaktów międzyludzkich. (dziś krąży w mediach ogólnopolskich informacja o braku respiratorów w całym woj. mazowieckim )

Zakaz przemieszczania, nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów, zamknięcie gałęzi gospodarki to działania jakie znamy już z wiosennego zamknięcia ludzi w domach. Wczoraj i dziś pojawiają się głosy o obostrzeniach które jeszcze silniej ograniczą kontakty z osobami trzecimi. Decyzja o nich ma zostać podana po czwartkowym lub piątkowym posiedzeniu sztabu kryzysowego, w zależności od danych o ilości nowych zakażeń, które dziś ponownie zbliżyły się do 20tys.

Dziś z pewnością jesteśmy do tego bardziej przygotowani, praca online, zamknięte urzędy to coś z czym już się spotykaliśmy, a doświadczenia wtedy zebrane pozwalają podchodzić do tego z większym spokojem.

Gmina Sulejów, mimo pojawienia się w poprzednich tygodniach kilku dużych ognisk, dziś wydaje się być miejscem dość lekko dotkniętym koronawirusem, 260 osób na kwarantannie, kilkanaście chorych i zakażonych to niespełna połowa z liczby jaką mieliśmy w gminie jeszcze w połowie października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.