Z pewnością jedna akcja nie zmieni świadomości ludzi, jednak ludzi rażących przebywanie w takim „syfie” jest coraz więcej. Opisywane niedawno sprzątanie ekipy Hotelu Podklasztorze, kilka mniejszych akcji o jakich piszą sami mieszkańcy a także wielkie sprzątanie osób z kilku organizacji i instytucji nad jeziorem Bugaj w niedzielę 25 kwietnia, to wydarzyło bądź wydarzy się w ciągu ostatnich kilku dni.

 Na wtorek 27 kwietnia na godzinę 16:00, pan Michał szykuje worki na śmieci, auto, przyczepkę, rękawice i zaprasza wszystkich chętnych do sprzątania „brzózek”, czyli popularnego miejsca do wędkowania nad Zalewem Sulejowskim. 

 Na końcu ulicy Rycerskiej przy szlabanie na 16:00 organizowane jest spotkanie osób chętnych do sprzątania. Wystarczy sama obecność i chętne ręce do pracy, o całą resztę zadba pan Michał. Zebrane w czasie akcji śmieci zostaną w kolejnych dniach odstawione na PSZOK na ulicy Psarskiego.

 Jak czytamy w komentarzach pod postem organizatora, główną przyczyną takiego bałaganu są sami wędkarze. Puszki po robakach, małpki po alkoholu oraz worki po zanętach to ewidentne dowody na bałagan zostawiony przez wędkarzy, a więc osoby najczęściej odwiedzające to miejsce. Apelowanie o zostawianie porządku, nie trafia jednak do tych wielu z nich. Być może nagłośnienie akcji i jej skuteczność, lepiej przemówią do rozsądku szukających wypoczynku nad zalewem.

Oryginalny post

One thought on “Panowie i Panie, będzie w „brzózkach” sprzątanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.