Wczoraj przedstawiłem sprawę 11-to letniego Bartka, który może trafić do placówki opiekuńczej z powodu biedy. Rodzice Bartka zmarli w minionym roku, obecnie jedyną krewną została 70-cio letnia, bardzo pozytywnie nastawiona do życia Babcia Basia.

Dom do którego zaprowadziła mnie Pani Ania, jedna z wolontariuszy pomagających tej biednej rodzinie, to duży, ale od 30-tu lat nie remontowany budynek. Ściany popękane, z łuszczącą się farbą, brak centralnego ogrzewania, brak ciepłej wody, brak łazienki, szamba, a sam budynek jest nieocieplony.

Jak to zawsze u osób w tym wieku bywa, zdrowiem dobrym Pani Basia cieszy się tylko u wnuka.

Potrzeby są ogromne, każdy zdaje sobie sprawę z kosztów jakie należy ponieść, jednak wymienić ich na głos przy dzielnej starszej pani odwagi nikt nie ma, każdy z obecnych nadrabia uśmiechem. Pomagają sąsiedzi, nawet podczas dzisiejszej wizyty przyszedł pan z informacją „W niedzielę o 7 ruszamy, udało się zebrać materiały budowlane na pomalowanie pokoju dla Bartka”

Wszystkie drzwi w domu nadają się do wymiany, podłogi to płyta pilśniowa, cała spuchnięta i rozwarstwiona, tynki spękane. Praktycznie nie ma nawet jednej rzeczy której nie należy zbudować od nowa.

Wolontariuszka Ania, Bartek i Babcia Basia.

Co można zmienić? Nie wiem. Zamieszczam artykuł oczekując na odzew czytelników. Jadąc na miejsce nie spodziewałem się tak fatalnych obrazków. Za 2 tygodnie GOPS Żarnów zapowiedział kolejną kontrolę…

Już wiem że pomożecie. Ruszamy ze zbiórką!!!

https://zrzutka.pl/9brxtm

6 thoughts on “Pani Basia”
  1. Da Pan radę uruchomić zbiórkę na jakimś portalu crowfundingowym? Ludzie (w tym ja) na pewno chętnie pomogą, łatwiej też udostępnić na portalach społecznościowych.

  2. Łatwą ofiarę znaleźli żeby sie wykazać z tego GOPSu.
    70-letnia babcia, kontra urzędasy chcące sobie poprawic statystyki…
    Dobrze by było, żeby była osoba postronna na zaproszenie własciciela domu przy tej kontroli z GOPS z jakąś kamerą i niech ich gęby filmują. Nie stawiać się, nie nachalnie. Ale nie dać się zastraszyć. Sfilmować ile się da.
    Pogadamy po kontroli jeśli to urzędowe barachło nie odpuści.

  3. Wysłałam ten artykuł do Nasz nowy dom na FB . Miejmy nadzieję że coś da się zrobić. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.