669 wyjazdów Zespołów Ratownictwa Medycznego w dniu 28 marca 2021 roku, zanotowały stacje Ratownictwa Medycznego w województwie Łódzkim.

 Jest to liczba wyższa od analogicznej daty rok temu o 167 (502 wyjazdy). A jest to tylko kolejna ze statystyk mówiących o trudnej sytuacji panującej w służbie zdrowia, w związku z trzecią falą zakażeń Sars-CoV-2. 

 Województwo Łódzkie, mimo dość dużej liczby dziennych zakażeń (929 potwierdzonych przypadków minionej doby), nie jest w tych statystykach ujęta w złym miejscu. W całym kraju średnio ponad 50% więcej wyjazdów notują stacje ZRM, a w woj. Śląskim jest to niemal 75% więcej.

 9 przypadków wyjazdów jednostek OSP lub PSP do osób wymagających pomocy ratowników w ciągu minionych 24 godzin, które uzupełnia tą liczbę, jest również dobrą statystyką. Od kilku tygodni, takich wyjazdów średnio notuje się powyżej 15-tu, i nikogo nie dziwi już widok wozu OSP którym przyjeżdża pomoc do osoby rannej, Szkolenia jakie odbywają druhowie podczas kursu przygotowawczego do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej, kwalifikują ich do udzielania pomocy, dzięki czemu często stają się uzupełnieniem systemu ratownictwa medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.