15 stopni na minusie to prognoza na dzisiejszą noc. 

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi mrozami, lokalnie temperatura może spaść do 15-16 stopni „na minusie”. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 0:00 do 9:00 dnia 10 lutego.

 Pogoda taka dla osób bezdomnych może zakończyć się tragicznie, więc zwróćmy uwagę na przebywające w naszej okolicy osoby pozbawione własnego lokum, śpiące gdzieś w altanach, komórkach itp. Numer alarmowy 112, tam można zgłosić osoby potrzebujące pomocy, operator przekieruje zawiadomienie do odpowiednich służ. Tradycyjnie przypominam też o zwierzętach podwórkowych. Ciepła woda do picia, suche i zaciszne miejsce do snu, to powinno uchronić zwierzęta od zamarznięcia w taką noc.

 Ciekawym pomysłem jest wstawianie w słomę na której śpią psy, butelki z wrzątkiem. Taka woda oddaje energię przez kilka godzin, co pomaga przetrwać najgorsze mrozy.

 W kolejnych dniach prognozowane są następne niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, a już dziś można powiedzieć o najnowszych modelach prognoz, które w kraju prognozują spadki do -40 stopni Celsjusza. Jest to jedna z prognoz na przyszły tydzień, i w miarę nabierania pewności o możliwym przebiegu, będą wydawane ostrzeżenia. 

Auto Holl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.