Już dwukrotnie w dniu dzisiejszym w trybie alarmowym, podrywany do akcji został zastęp KSRG OSP Sulejów. 

 I dwukrotnie były to zdarzenia drobne, wywołane nierozsądnym obchodzeniem się z ogniem, jednak szczególnie pierwsze wiązało się z dużym zagrożeniem.

 Pierwszy wyjazd dotyczył pożaru na terenie leśnym, pozostawione przez nieustalone osoby ognisko, zostało rozdmuchane przez dość silny wiejący dziś wiatr. Położenie w środku lasu wiązało się z ogromnym niebezpieczeństwem pożarowym, brak opadów spowodował bardzo duże oraz miejscami ekstremalne zagrożenie pożarowe panujące w lasach województwa łódzkiego (mapy zagrożeń pożarowych IMGW).

 Do tego pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 9:00, jednak sama zbiórka oraz dojazd z powodu remontu ulicy Klasztornej zajęły około 20 minut. Szczęśliwie ogień się nie rozprzestrzeniał a cała akcja włącznie z czasem dojazdów zajęła godzinę czasu.

  Drugie zdarzenie, to zaprószenie ognia na ulicy Błonie. Tuż obok zamieszkanej posesji, płonęły zgromadzone w betonowym kręgu śmieci. Dwudziestominutowa akcja rozwiązała wszelkie związane z tym zdarzeniem niebezpieczeństwa. 

kajaki
uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.