EuroVelo 11, krajowa nazwa Szlak Rowerowy R-11, jest to licząca 5964 kilometry droga rowerowa przebiegająca przez kilkanaście państw. Eurovelo 11 jest to jedna z piętnastu dróg rowerowych powstających na terenie Europy. W chwili obecnej wybudowane zostało około 45000 kilometrów tras, natomiast cały projekt ma liczyć 70000 kilometrów.

Układ dróg Eurovelo na terenie Europy

Na terenie kraju, drogi te znajdują się w różnym stadium zaawansowania, jednak kolejne samorządy z ochotą przystępują do projektu, widząc zwiększenie ruchu turystycznego na tego typu szlakach.

Trasa Eurovelo 11

EuroVelo11 będzie przebiegać w linii prostej od Gminy Sulejów około 40 kilometrów, pisząc kilka miesięcy temu o straconej szansie na GreenVelo, znam stanowisko samorządów odnośnie tego typu inwestycji, jednocześnie wskazując na bliskie szlaki rowerowe które pozwolą dołączyć do tej ogólnoeuropejskiej sieci dróg rowerowych.

Fragmenty już wybudowane

Ze strony Gminy Sulejów, aby gromadzić na swoim terenie ruch turystyczny, niezbędne pozostaje doprowadzić oznakowanie drogi do granicy z Gminą Aleksandrów (nowa ulica Taraszczyńska posiada oznakowanie), zorganizowanie oznakowania utwardzonych ulic Torowej, Błonie, wybudowanie infrastruktury rowerowej na terenie Polanki, wytyczenie i zadbanie o drogę wzdłuż DK12 do Przygłowa. Cała reszta drogi do samego Piotrkowa zostanie wybudowana przez GDDKiA w ramach ogłaszanego 3 lata temu planu.

Tego rodzaju inwestycja pozwoli połączyć się ze szlakiem turystycznym Eurovelo a jednocześnie z trasą rowerową GreenVelo, która prowadzi przez 7 wschodnich województw i liczy około 1700 kilometrów przebiegających przez bardzo atrakcyjne turystycznie rejony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.