Znajdujący się w stanie upojenia alkoholowego mężczyzna, kilkukrotnie upadający pomiędzy samochodami na ulicy Opoczyńskiej, to widok jaki napotkali kierowcy jadący tą ulicą, dziś kilka minut po 19:00.

 Dopiero obserwujący sytuację mieszkaniec Sulejowa, odprowadził pijanego mężczyznę na pobocze i zabezpieczał go do czasu przybycia patrolu z KP Sulejów.

 Warto w tym miejscu wspomnieć o długim czasie oczekiwania na patrol, niemal 30 minut od zgłoszenia do pojawienia się funkcjonariuszy to czas w jakim mogło wydarzyć się wiele złego, gdyby nie „opieka” świadka. Sulejów jest niestety bardzo słabo zabezpieczony, a częstą sytuacją jest fakt pozostawania w służbie obsady jednego radiowozu na 2 gminy (Sulejów i Aleksandrów). Oczywiście w chwilach poważnego zagrożenia, dysponowane są zasoby KMP Piotrków Trybunalski, nie zmienia to jednak faktu bardzo słabego zabezpieczenia obu gmin w godzinach wieczornych.

 Temat wałkowany już kilkukrotnie, sam również w minionych latach spotkałem się z sytuacją, kiedy od zgłoszenia do interwencji minęły 3 godziny. Ze względów finansowych, nie można obecnie liczyć na zwiększenie liczby wakatów w takich miejscach jak Sulejów, do tej pory dodatkowe siły pojawiają się jedynie dzięki dotacjom z UM Sulejów, jednak nie są to środki które pozwolą na stałe zwiększenie obsady KP Sulejów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.