Polski Rząd na podstawie wytycznych z Ministerstwa Zdrowia, wprowadza nowe metody walki z epidemią koronawirusa. Od 8 sierpnia, zostaną wprowadzone strefy w których zwiększana jest ilość obostrzeń.

W strefie czerwonej w przestrzeni publicznej wprowadzony jest bezwzględny nakaz noszenia maseczek, ograniczona została ilość osób bawiących się na weselach, wprowadzono ograniczenia w ilości osób w świątyniach. Wszystkie ograniczenia w tabelkach poniżej.

Strefa żółta to również ograniczenia w ilości gromadzących się osób, jednak maseczki nie są wymagane. A to ten element jest przy wysokich temperaturach wskazywany jako nadmiernie uciążliwy.

Teren naszego powiatu, od początku pandemii, jest jednym z najmniejszym przyrostem zachorowań w całym województwie. Wzrost zachorowań jest sporadyczny, więc nie ma obecnie podstaw do wprowadzania dodatkowych ograniczeń.

Strefy będą aktualizowane co tydzień, podstawą do wprowadzenia jest dla strefy żółtej liczba 6-12 zachorowań na 10tys mieszkańców, dla strefy czerwonej 12 lub więcej nowych przypadków na 10tys mieszkańców w minionych 7 dniach.

Dziś kolejny rekordowy dzień. 809 przypadków i tendencja wzrostowa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.