Pomimo tego że nowa hala sportowa przy ulicy Koneckiej 45 nie zmieściła się w całości w kadrze, to miesiąc po jej otwarciu pojawiły się pierwsze mankamenty.
Otóż okazało się że brakuje jej kilkadziesiąt… metrów. Piątkowa wizyta przy okazji treningu drużyny MGKS Skalnik Sulejów pokazała jak wielkie jest jej obłożenie trenującymi grupami. W tym samym czasie hala została podzielona na 3 sektory gdzie jednocześnie trenowali seniorzy Skalnika, oraz 2 sekcje zostały zajęte przez amatorów siatkówki (w tym grupa męska z aspiracjami startu od nowego sezonu w 3 lidze siatkarzy). Równocześnie na dwóch salach gimnastycznych szkoły prowadzone były zajęcia kolejnych grup sportowych.
Dużą zagadkę, jak poukładać grupy treningowe mieli zarządzający halą, od poniedziałku do treningów wróci dodatkowo 6 grup wiekowych Skalnika Sulejów i stworzył się całkiem ciekawy rebus, którego na szczęście ekipa opiekunów hali rozwiązanie znalazła bardzo szybko.
Oczywiście tytuł jest żartobliwie podany, zainteresowanie sportem jest ogromne i pokazuje też jak wiele młodzież traciła przez brak warunków.
Dziś te problemy przestają istnieć, pojawiają się kolejne. W dniu ukończenia szkoły podstawowej, trenująca młodzież zostaje na przysłowiowym lodzie. Brak możliwości rozwoju sportowego na poziomie szkoły, zmusza najlepszych zawodników do męczących wyjazdów co często kończy się zmianą barw klubowych bądź rezygnacją ze sportu. Kilka lat temu był projekt ulokowania w Sulejowie oddziału liceum Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Niestety próby umieszczenia szkoły zarówno na ulicy Koneckiej jak i Milejowskiej na dziś zakończyły się fiaskiem. Dziś MSMS rozwija swoją działalność w Ręcznie, a nasze utalentowane grupy sportowe z dwóch klas mistrzowskich wraz z ostatnim tegorocznym dzwonkiem rozjadą się po różnych miejscach celem dalszego kształcenia.
Dziś zapewne warto rozważyć opcję sportowej szkoły ponadpodstawowej. Tematyczne liceum będzie szkolić zawodników nie tylko z terenu gminy, to również jest magnes dla młodych mieszkańców gmin Mniszków, Aleksandrów czy tych bardziej odległych. Stworzone zostały dla nich warunki umożliwiające uprawianie sportu w miejscu, do którego nie potrzeba długich i męczących dojazdów, a to może przyczynić się również do wzrostu znaczenia sulejowskich klubów sportowych.
Zapewne rocznik 2007/2008 rozjedzie się jak wspomniałem wcześniej po bliżej lub dalej położonych szkołach, talenty sportowe są jednak i w młodszych klasach co często widać jest w postaci pucharów, medali i dyplomów przywożonych z zawodów szkolnych nawet na poziomie wojewódzkim.