13 lat temu, w Urzędzie Miejskim w Sulejowie, przy okazji rozmów o budowie mostu w Przygłowie z przedstawicielką GDDKiA, po raz pierwszy padły oficjalne słowa o procedowaniu inwestycji pod nazwą S12, która przebiegać będzie przez Gminę Sulejów.

 Wprawdzie wtedy padły tylko ogólniki, spotkanie dotyczyło innych spraw, jednak można liczyć od tej chwili kolejne rocznice. I tak w tym roku wypada 13 rocznica niewybudowania S12. 13 rocznica odkąd powstało stale napełniające się koryto z darmowymi środkami jakie można swobodnie dysponować dla niewybudowania tej trasy. 

 Już 13 lat żrą z tego koryta politycy, urzędnicy, firmy startujące do kolejnych przetargów na wykonywanie błędnych decyzji, adwokaci odwołujący się w imieniu przegrywających firm… nażarł się już każdy.

 Dziś po spotkaniu sejmowej grupy ds. „niezbudowania nigdy S12 żeby koryta nie ucięło”, okazuje się że plany ukończenia budowy są datowane na rok 2033… Oznacza to ni mniej ni więcej, że przez najbliższe 11 lat, żreć za pieniądze podatników będą kolejne protestujące grupy obrońców rozjechanych żab oraz wilków w częstochowskich lasach, pieniacze spod Turowa, zespół odbudowy elektrowni Ostrołęka oraz setki polityków-nieudaczników czy też innych bezradnych osób, umiejętnie czerpiących z korytka. 

 W tym czasie swoje rocznice obchodzi 90 rodzin, rocznice spędzają na cmentarzu, bliscy zginęli w wypadkach na DK12. W tym czasie kilkaset osób leczy rany, rehabilituje się oraz próbuje zwalczyć urazy psychiczne po wypadkach na DK12. W tym czasie kilkadziesiąt osób walczy z nowotworami z powodu zanieczyszczeń drogowych. Kilkaset osób żyje w samotności, ponieważ ich rodziny uciekły dawno do życia bez ciągłych korków, hałasu, smrodu spalin i straconego życia na objazdach. 

 Z pewnością ta 13 rocznica będzie obchodzona bardzo hucznie, dziś zapewne w wielu domach strzelają szampany, za kilka dni strzelać będą też race czy petardy na blokadzie… 

 

kajaki
2 thoughts on “Nażarł się już każdy”
  1. budowę s12 zablokowali przede wszystkim mieszkańcy miasta i gminy Sulejów……. kilkadziesiąt osób …… artykuł nie jest dla mnie odkrywczy i nic nie wnosi , bowiem GDDKiA prawie miesiąc temu upubliczniła listę inwestycji drogowych dróg / obwodnic budowanych do 2030 roku , najbliższy nam w regionie jest chyba Srock z nową obwodnicą .

  2. Samo gadanie czy pisanie nic nie da.Juz 100 razy pisalem,zeby dwa razy w miesiacu blokowac ulice Piotrkowska, Opoczynska i Konecka Raz w godzinach szczytu a drugi raz w Piatek po poludniu’
    Na efekty nie bedziemy zbyt dlugo czekac.
    z powazaniem Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.