Dziś konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Ma na niej zostać zaprezentowany „Polski Ład”, plan odbudowy Polski po pandemii.

 Według wciąż nieoficjalnych informacji, znalazł się w opisywanym dokumencie zapis o finansowaniu 84- kilometrów trasy od Piotrkowa Trybunalskiego do Gielniowa, oraz fragmentu S74 od Kozenina po granicę województwa. 

 Wciąż niewiadoma dla większości, jednak z pierwszym oficjalnym potwierdzeniem, czwartkowe programy „na żywo” z Sulejowa w TVP INFO, w podsumowaniu zawarły zdanie „To właśnie ta trasa zostanie w większości sfinansowana ze środków na odbudowę kraju”, będąc niejako pierwszą informacją czegoś co w pełni oficjalnie zaistnieje już dzisiaj.

 Od kilku miesięcy istniały również informacje ze strony lokalnych polityków, o „dużym prawdopodobieństwie finansowania”, dyscyplina partyjna zabraniała jednak udzielania jakichkolwiek informacji na temat planu, ponieważ ustalenia na jego temat były opracowywane jeszcze wczoraj do późnych godzin.

 Za godzinę poznamy szczegóły planu, historia bywa przewrotna, i dziś może się okazać że największy kryzys jaki był spowodowany pandemią, dla nas będzie wielką szansą na normalne życie.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.