Nadzieja branży hotelarskiej oraz gastronomicznej na poluzowanie obostrzeń zgasła na minimum 2 tygodnie, przed 15 lutego mają zostać wprowadzone nowe regulacje. 

 Natomiast wprowadzone dziś, ucieszą chętnych do zakupów w galeriach handlowych, od 1 lutego, sklepy w galeriach zostaną otwarte… Zapewne wtedy też poznamy skalę bankructw firm, które skupiały swoją działalność na sprzedaży detalicznej w galeriach.

 Z pewnością kilka znanych marek, już nie otworzy swoich sklepów. Również mniejsze firmy, posiadające takich sklepów kilka w skali kraju znikają z alejek handlowych. Wiązać się z tym będzie wyprzedaż towaru, wobec czego otwarcie sklepów będzie łączyć się ze  zwiększonym ruchem, nie tylko osób poszukujących uzupełnienia garderoby, ale również łowców okazji.

  Otwarte zostaną galerie sztuki i muzea, oraz zniesione zostają godziny dla seniora.

 Niezależnie od wprowadzonych zmian, branża fitness zapowiada otwarcie od 1 lutego. Obroty tych firm spadły do 90% w ciągu roku i przetrwanie tych firm jest możliwe jedynie dzięki złamaniu obostrzeń. Czynnych pozostaje również około 15% hoteli i restauracji w większości w górach, gdzie strata sezonu zimowego wiąże się ze stratą 60% wpływów w skali roku.

 Szkoły pozostają otwarte jedynie dla klas 1-3, pozostali uczniowie będą nauczani zdalnie. Według nieoficjalnych informacji, szkoły w nauczaniu zdalnym lub hybrydowym, pozostać mogą jeszcze około dwóch miesięcy. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.