Kolejne obostrzenia wchodzą dziś w życie. Ograniczenia w funkcjonowaniu instytucji kulturalnych, obiektów sportowych czy galerii handlowych pojawiły się od dziś w  województwie Mazowieckim oraz Lubuskim.

 Dzisiejsze wyliczenia oraz zapowiedzi pokazują kolejne święta jakie już za kilkanaście dni przed nami, spędzimy znowu samotnie. Szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości najpóźniej w ten czwartek z możliwą aktualizacją w przyszłym tygodniu, nieoficjalnie padają słowa o kolejnym zakazie przemieszczania, ograniczeniu liczby spotykających się osób a nawet wypowiedzi monitorujące opinię publiczną o zamknięciu kościołów!!!

 O ile ten ostatni scenariusz zdaje się niemożliwy, wzorem poprzednich świąt możemy spodziewać się jakichś ograniczeń z racji rozpędzającej się kolejnej fali zachorowań.

 Również tereny naszego powiatu czy gminy dosięga wyższa niż w poprzednich tygodniach liczba chorych na Covid19, a według lekarzy, przebieg choroby jest cięższy niż spotykany w poprzednich szczytach pandemii. 

 Gorsze dane jakie napływają z systemu opieki zdrowotnej, są ignorowane przez coraz większą ilość społeczeństwa. Protesty skierowane przeciwko ograniczeniom jakie wybuchają w wielu krajach, często są pacyfikowane w bardzo brutalny sposób. Dzisiejsze obrazki z Niderlandów jakie można zaobserwować, pokazują wielką determinację rządów w utrzymaniu ograniczeń, co według nich sprzyja ograniczaniu liczby zakażeń. Na szczęście w kraju tak dramatycznych obrazków nie oglądamy, jednak zapowiedzi wielu demonstracji jakie możemy zaobserwować w mediach społecznościowych, pozwala snuć przypuszczenie o wzmocnieniu represji wobec protestujących, wraz ze zwiększoną ich liczbą na ulicach. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.