Pozostawione w leśnym dole, w okolicy Łęk Szlacheckich, szczenięta oczekują na dom.

 Odkrycie porzuconych zwierząt zawdzięcza się przypadkowi, i ten właśnie przypadek sprawił że żyją, mają świetną opiekę i polecają się do nowego domu. 

 Kontakt dla osób zainteresowanych przygarnięciem przyjaciela rodziny pod numerem 446162829 lub bezpośrednio w Przychodni Weterynaryjnej w Sulejowie na ulicy Koneckiej.

 Sezon wakacyjny to właśnie czas kiedy pojawiają się masowo tego typu znaleziska. Spacerowicze lub grzybiarze korzystający z leśnych szlaków napotykają porzucone, czasem nawet uwiązane w lesie zwierzęta. Dużo więcej spotyka się również zwierząt wyrzucanych z samochodów gdzieś poza widokiem ludzkim, a przecież każda gmina jest zobowiązana do walki z bezdomnością wśród zwierząt. Każdy samorząd prowadzi programy profilaktyki (kastrację, sterylizację) i często poza zwykłym brakiem empatii wśród ludzi względem zwierząt, rozmnażanie wśród psów czy kotów bierze się z braku wiedzy wśród właścicieli zwierząt.

 Każdy zgłoszony przypadek do sterylizacji, ma możliwość zakwalifikowania się do gminnych programów w wyniku których koszt zabiegu pokrywany jest z funduszy przeznaczonych na walkę z bezdomnością zwierząt.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.