Odwaga, poświęcenie, ofiarność… Długo można wymieniać cechy wszystkich Druhen i Druhów zasilających szeregi Państwowej Straży Pożarnej jak również Ochotniczej Straży Pożarnej. To właśnie na ich ramionach spoczywa bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

 Interweniują nie tylko w przypadku pożaru, jadą na wezwanie do osób potrzebujących pomocy medycznej, zagrożeń drogowych, powalonych drzew, uwięzionych i rannych zwierząt a także banalnych zdarzeń jak założenie… deski klozetowej na głowę dziecka. To właśnie najbardziej nietypowe zdarzenie z ostatniego roku w Sulejowie.

 W wielu przypadkach wejście do strażackiej rodziny, szczególnie w przypadku czynnych strażaków z OSP, wpływa na wybór ścieżki życiowej. Poszukiwanie pracy, miejsca zamieszkania jak i pomysłu na spędzanie wolnego czasu bardzo często jest rozpatrywane przez pryzmat ciągłej służby w straży. Szkolenia, rozwój osobowy, praca społeczna, między innymi to właśnie tak wygląda życie w mundurze. Dziś strażak to specjalista, często w kilku dziedzinach ratownictwa, szkolący się w czasie wolnym od pracy zawodowej oraz ochotniczych akcji.

 W tym dniu życzę Wam Druhny i Druhowie, żebyśmy jak najrzadziej spotykali się w celach związanych z pracą. Mało wezwań, dużo szczęścia i powrotów tylu, ile wyjazdów.

uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.