9 luty, pod tą datą w kalendarzu kryje się wielkie święto koneserów tej jakże smacznej potrawy, Międzynarodowy Dzień Pizzy.

 O tym, że pizza jest jednym z najpopularniejszych dań na kuli ziemskiej, z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. W samych Stanach Zjednoczonych rocznie sprzedaje się 3 miliardy sztuk pizzy!!! Klasyczna włoska pizza to góra trzy, cztery składniki podawane oczywiście w towarzystwie doskonałej jakości oliwy z oliwek pierwszego tłoczenia. Jednak popularność tego dania w połączeniu z inwencją pizzermanów skutkuje niezliczoną ilością kompozycji, dostępnych również w Sulejowie w Pizzerii pod Klasztorem.

 Z okazji tego jakże pysznego święta, zespół Pizzerii pod Klasztorem przygotował dla Państwa dwie nowe kompozycje, które są dostępne tylko dzisiaj. 

 Jedna z nowości to kompozycja wegetariańska, na której znajdziecie Państwo najwyższej jakości mozzarellę Fior di Late, świeżą rukolę oraz pomidorki koktajlowe.

 Druga z niespodzianek to kompozycja mięsna: pizza con ragu alla bolognesse. Ragu we włoskiej kuchni to nic innego jak długo gotowany mięsny sos. Mielonej wołowinie smaku dodaje soffrito, czyli podsmażone warzywa, pomidory oraz cudowne wino Chianti.

 Po więcej informacji zapraszam na www.pizzeriapodklasztorem.pl 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.