Czy wielki maszt telefonii komórkowej (mowa tu o 30-to metrowym maszcie wśród zabudowy jednorodzinnej) może powstać bez zgody sąsiadów? Okazuje się że może zostać taki maszt zbudowany na prywatnej działce przy ulicy Góra Strzelecka.

 Dodatkowo taki maszt może stanąć w zgodzie z prawem, na co pozwalają zapisy ustawy „covidowej”. W związku z zapisami ustawy, do rozpoczęcia budowy wymagane jest jedynie zgłoszenie faktu do Starostwa Powiatowego, co oczywiście zostało dopełnione… A sprawa wypłynęła wśród sąsiadów w dniu rozpoczęcia wylewania fundamentów pod maszt.

 Jak informują oburzeni sąsiedzi, maszt na który nie zgodzili się kilka lat temu na targowicy, w tym miejscu również nie stanie. Trwa właśnie konsultacja z prawnikami, radnymi oraz urzędnikami mająca na celu zablokować inwestycję.

 Dziś jeszcze planowane jest spotkanie z właścicielem terenu, które widząc desperację mieszkańców, wcale do przyjemnych należeć nie będzie. Wciąż w pamięci mam sprawę z Kotuszowa, gdzie planowany o ponad kilometr od najbliższych budynków nadajnik został przez mieszkańców zablokowany. Już wtedy mieszkańcy wykazywali negatywne oddziaływanie fal emitowanych przez tego typu infrastrukturę na mieszkające w pobliżu osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.