Mieszkająca w Witowie Matylda Głowacka w ostatnim dniu lipca, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski OOM w wyścigu drużynowym na dochodzenie w kolarstwie torowym. 

 W kolejnym dniu, dołożyła indywidualny tytuł vice Mistrzyni Polski w sprincie na tym samym torze. Tor w Pruszkowie gości już trzeci dzień uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Torowym, gdzie startuje Matylda.

 Wychowanka trenera Rafała Marchwińskiego swoją karierę rozpoczynała w Velo Speed Szkółka Kolarska Piotrków Trybunalski. Obecnie reprezentuje klub Społem Łódź, a nad jej rozwojem już w Łodzi odpowiadał Krzysztof Karasiewicz w kategorii młodziczek a obecnie, mistrzowską już formę, szlifuje pod okiem trenera Jacka Grudnia.

 Dwa medale po dwóch dniach mistrzostw, to być może jeszcze nie koniec osiągnięć z tych zawodów. Dziś o medal powalczy w keirinie, gdzie również stawiana jest w roli faworytki do medalu wśród dwudziestu zawodniczek startujących w tej konkurencji.

 O całej sportowej drodze Matyldy, opowiedział jej pierwszy trener. Jak podkreślił ” Matylda to bardzo bystra, zaangażowana, waleczna i myśląca zawodniczka.” 

 Fotografie wykorzystane w artykule, pochodzą z prywatnej galerii Velo Speed Szkółka Kolarska oraz z profilu Facebookowego klubu Społem Łódź.

kajaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.