https://www.youtube.com/watch?v=6Hr–aEsUZE

Krótki czas przelotu śmigłowców z bazy LPR, wymaga od ratowników dużego zaangażowania.

 Jak wielokrotnie zapewne widzieliście, czas dotarcia strażaków do remizy w Sulejowie jest bardzo krótki. Dzięki czemu informacja o planowanym lądowaniu za 9 minut, na nikim nie zrobiła wrażenia, gdyż przygotowanie się i dojazd na miejsce akcji trwało niewiele ponad 4 minuty. 

 Czas na miejscu potencjalnego lądowania ochotnicy z KSRG OSP Sulejów poświęcili na wyłączenie z użytkowania skrzyżowania dróg Romańskiej i Kazimierza Jagiellończyka, jednak pilot śmigłowca po sprawdzeniu lokalizacji wybrał lądowisko na boisku przy Rycerskiej, gdzie zabezpieczenie lądowiska zostało przeniesione w ciągu 90-ciu sekund od zmiany decyzji pilota.

 Śmigłowce LPR są dysponowane w wielu przypadkach, brak lekarza ratownika, urazy lub schorzenia których skomplikowanie wymaga podjęcia leczenia w dalszych placówkach, brak innych środków transportu. 

 Pomocy udzielali Ratownicy Medyczni z Sulejowa, teren zabezpieczał zastęp KSRG OSP Sulejów. Osoba poszkodowana, tym razem dziecko, zostało już przetransportowane do szpitala.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.