Reorganizuje się grupa Łowców Burz, działająca na terenie woj. Łódzkiego. W planach jest założenie własnej strony internetowej, być może aplikacji pogodowej, kanału YouTube, oraz produkcja gadżetów, które mają pomóc finansować rozwój. 

 Sześciu fanatyków gwałtownych zjawisk atmosferycznych, niemal codziennie planuje swoje działania na rok 2021. Godząc swoje hobby z pracą, każdą wolną chwilę spędzają na omawianiu swoich pomysłów.

 Działająca od kilku lat grupa, na poważnie planuje przyjąć na swoje barki ostrzeganie oraz pokazywanie gwałtownych zjawisk pogodowych. W mijającym roku 99 razy ostrzegali przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, pokonali kilka tysięcy kilometrów w pogoni za burzami, przeprowadzili kilkanaście transmisji na żywo z miejsc w których dochodziło do uderzeń frontów burzowych.

 Dziś, jak informuje Hubert Szymański, członek grupy mieszkający na terenie naszej gminy, czas na krok naprzód. Planowany jest zakup drona, który będzie służył do relacji z czoła burzy, gdzie widoki zawsze są bardzo atrakcyjne.

 75000 osób które obserwują tą stronę na Facebooku, Łowcy na Facebooku również i ten sezon będą mieli okazję śledzić poczynania grupy. Dla przypomnienia dodam że to właśnie łowcy już dwukrotnie zaobserwowali i uwiecznili zaczątki trąby powietrznej na terenie gminy w miejscowości Biała oraz trąbę widoczną w okolicy Barkowic i Zalewu Sulejowskiego. Na szczęście zjawiska te, oddziaływały na ląd zaledwie kilka sekund, jednak zostawiły po sobie niewielkie zniszczenia.

 Można wspomóc rozwój grupy Łowców wpłacając na  Zrzutka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.