Kolejna już akcja krwiodawstwa w tym roku, połączona została z wydarzeniem plastycznym, przeprowadzonym wśród uczniów szkół podstawowych z terenu całego powiatu piotrkowskiego.

 W Zespole Szkół CKU w Sulejowie przy ulicy Milejowskiej 21, Powiatowe Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Krwinka” przeprowadziło galę organizowanego przez siebie konkursu.

 Spośród wszystkich zakwalifikowanych prac, w dniu dzisiejszym wyróżnienia oraz nagrody otrzymało aż pięćdziesiąt dzieci. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach, klasy 1-4 oraz 5-8. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii czekały puchary i nagrody rzeczowe, natomiast pozostała część uczestników poza pamiątkowym dyplomem mogła liczyć na upominki. 

 Organizację imprezy, poza „Krwinką”, przyjęła na siebie ZSCKU w Sulejowie. Patronat Honorowy sprawowały : Narodowe Centrum Krwi, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. Z ramienia wyżej wymienionych instytucji nagrody wręczali: Dyrektor ZSCKU w Sulejowie Wiesława Olejnik, Starostwo Powiatowe Ireneusz Czerwiński, Gmina Sulejów Sławomir Rybak, w podwójnej roli jako przedstawiciel straży oraz Rady Powiatu Janusz Błaszczyński, a także spóźniony na uroczystość z racji oddawania krwi Jacek Kocięba Prezes Stowarzyszenia „Krwinka”. Uroczystą Galę prowadził człowiek z pasją do ratownictwa medycznego Robert Szulc, który w ciekawy sposób przedstawił działalność „Krwinki” od początku istnienia stowarzyszenia.

 W odbywającej się akcji krwiodawstwa zarejestrowanych zostało 28 osób, 23 z nich mogły oddać krew. Spotkać można było osoby robiące to po raz pierwszy!!!

 Kolejna akcja w Sulejowie zapewne już wiosną. Sulejowskie spotkania okazują się być bardzo „krwawe”, zatem potencjał mieszkańców będzie wykorzystywany do ratowania życia innych osób.

 

uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.