2 promile alkoholu, wynik zatrzymanego kierowcy budzi trwogę.

 Jak informuje p. Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim, około 18:30 w dniu 14 kwietnia 2021r. na stanowisko dowodzenia policyjnej komendy, dotarła informacja od kierowcy samochodu Alfa Romeo, w którego pojazd uderzył ruszający z pobocza samochód ciężarowy marki DAF. Do zdarzenia doszło na ulicy Kleszcz w Piotrkowie, a więc odjeżdżający pojazd wjechał chwilę później na drogi Gminy Sulejów.

 Kierowca samochodu ciężarowego po przejechaniu około 3 kilometrów, zjechał na parking stacji paliw w Korytnicy gdzie został ujawniony i zatrzymany przez piotrkowskich policjantów.

 Nasuwa się pytanie… Co trzeba mieć w głowie? 2 promile zawodowego kierowcy ciężarówki przemieszczającego się drogami publicznymi. Dziś ten człowiek został zatrzymany, jednak jak wiadomo już teraz, nie był to jedyny potencjalny morderca na drogach regionu.

 Czy to zbyt niski wyrok jaki polskie prawo ma dla takiego delikwenta? Czy też niska wykrywalność? Szybka reakcja policji uchroniła nas przed skutkami dalszego rajdu tego kierowcy (?), jednak takich ludzi ujawnia się niemal codziennie (w skali kraju są to nawet setki przypadków dziennie), i statystyki krajowe nie pokazują tendencji spadkowej w ilości pijanych na drogach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.