Zdalne nauczanie w placówce w Klementynowie, zdalne nauczanie w czterech klasach szkoły podstawowej w Łęcznie, w Lubieniu (gm. Rozprza) na kwarantannie całe przedszkole wraz z wychowawcami. Pierwszy miesiąc od otwarcia szkół przynosi takie wiadomości.

Na przykładzie z terenu innych regionów kraju, widać powody wzrostu zakażeń. W województwie pomorskim, nauczyciel chory na koronawirusa prowadził zajęcia w trzech placówkach (efekt: kilkanaście klas na zdalnym nauczaniu) a przypadków w skali kraju takich było już kilkanaście.

W dniu wczorajszym informacja z Sanepidu zmroziła uczniów kilku klas SP nr1, mieli kontakt z nauczycielem innej szkoły, u którego stwierdzono zakażenie. Oznacza to że nie zostały wyciągnięte wnioski z pierwszej fali epidemii, a to właśnie wtedy dużym wektorem zakażeń byli pracownicy służby zdrowia, trzymający etaty w kilku placówkach.

Sulejowska szkoła nie dostała nakazu zmiany trybu nauczania, dzieci nie trafią na kwarantannę. Należy jednak wyciągnąć wnioski z tego ,jak i innych w kraju, przypadku i ograniczyć możliwość pracy w wielu jednostkach oświatowych jednej osobie.

Wczoraj również padł kolejny rekord zakażeń w skali kraju, niemal 2000 zakażeń to już liczba która może przerażać. Raczej nie da się powstrzymać rozwoju epidemii, wprowadzenie tego rodzaju ograniczeń pozwoli jednak na wolniejsze rozprzestrzenianie choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.