Za trochę ponad godzinę, wrócą kontrole graniczne, będzie rejestrowany każdy wracający do kraju i kierowany na domową kwarantannę a osoby bez obywatelstwa lub karty pobytu zostaną zawrócone z granicy.

Ale już od kilku dni mamy do czynienia z falą powrotów ludzi, którzy nie zgłosili swojego przyjazdu do kraju. Niestety osoby takie przebywające bez nadzoru, już dziś mogą być nowymi ogniskami zachorowań.

Przyjezdni z Włoch, Francji, Niemiec, przemieszczają się stale, po powrocie nieraz niemal bezpośrednio udają się do skupisk ludzkich…

Po porannych popisach, głośnej i naprawdę gorącej debacie, apelach wielu osób, około południa widać było zamierajacy ruch w sklepach. Coraz mocniej bierzemy sobie pod rozwagę jakie duże zagrożenie możemy na swoje rodziny sprowadzić. Obecnie w kraju zdiagnozowano 103 chore osoby, 3 osoby zmarły. Ale to nasze województwo przoduje w liczbie chorych, obecnie jest już 15 przypadków.

Z jednej strony cieszy coraz większa ilość przestrzegajacych zaleceń, z drugiej przychodzi zdumienie że jest jeszcze tak wielu którzy swoim zachowaniem chcą sprowadzić chorobę na najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.