Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Uchwała która będzie konsultowana, ma za zadanie unormować na terenie Zalewu Sulejowskiego sposób oraz rodzaje łodzi z napędem spalinowym oraz elektrycznym na terenie całego zalewu.

https://bip.lodzkie.pl/ogloszenia/komunikaty/item/9885-konsultacje-projektu-uchwa%C5%82y-sejmiku-wojew%C3%B3dztwa-%C5%82%C3%B3dzkiego-zmieniaj%C4%85cej-uchwa%C5%82%C4%99-w-sprawie-sulejowskiego-parku-krajobrazowego

W powyższym linku znajdują się wszelkie informacje ze strony Urzędu Marszałkowskiego, pliki do pobrania, oraz cały tekst uchwały.

3 thoughts on “Konsultacje społeczne”
  1. Zalew Sulejowski jest jedynym na naszym terenie zbiornikiem wodnym, który oprócz swoich funkcji retencyjnych ma szansę być wykorzystywany jako miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Tryb. , Opoczna. Propozycje ograniczające możliwość poruszania się łodzi motorowych w znacznym stopniu zmniejszają atrakcyjność tego akwenu wodnego.
    Mam świadomość, że każdy sprzęt pływający po zalewie przeszkadza wędkarzom na nim wędkującym. Oddanie im zalewu do wyłącznej dyspozycji uniemożliwi innym korzystanie z wypoczynku i rekreacji. Obecnie wędkarze są źródłem dewastacji brzegów zalewu, zostawiane przez nich śmieci nie są atrakcyjnym widokiem. Nikt nie jest w stanie nad tym zapanować. Wędkarze często w sposób agresywny uniemożliwiają dostęp innym użytkownikom zalewu. Problemem nie są pływające łodzie, ale agresywni wędkarze i to powinno być poddane analizie, która doprowadzi do przyjęcia rozwiązania pozwalającego wszystkim na korzystanie z zalewu, a nie tylko wybranej grupie. Można przecież wyznaczyć miejsca dostępne dla wszystkich, które nie będą mogli blokować wędkarze. Wprowadzenie zakazu poruszania się łodzi z silnikiem pow. 10 kW nie ma żadnego uzasadnienia, a z całą pewnością zablokuje rozwój wszystkich przystani zlokalizowanych na zalewie. Budowanie przez samorządy infrastruktury wokół zalewu straci sens, ponieważ wędkarzom jest ona zbędna, a pozostali nie mając dostępu do zalewu nie będą mogli z niej skorzystać.
    Z poważaniem Marek Orciuch , Zarzęcin 57 B.

    1. Zgadzam się. Sam jestem wędkarze okazjonalnie i motorowodniakiem . Blisko 4 miesiące rocznie mieszkam nad zalewem spacerując z psem wzdłuż brzegów i niestety ilość śmieci pozostawiana przez wędkarzy jest porażająca . Nie dotyczy wszystkich oczywiście. Kilka dni temu z pomostu dokonałem ptaka zakładanego w żyłkę i bliskiego zgonu na szczęście udało się to uratować. A wpływając motorówka. Omijam wędkarzy, żeglarzy, w taki sposób by nie sprawiać im zbyt dużej fali. Trochę rozsądku i zbiornik jest dla wszystkich. Żadna grupa nie może być uprzywilejowana….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.